Nefes Teknikleri Kursu

Özel Online Nefes Teknikleri Kursumuzda Ne Yapıyoruz?

Dünyayı etkisi altına almış olan salgından dolayı geçici süreyle derslerimizi Online olarak birebir özel dersler şeklinde gerçekleştiriyoruz. Dileriz en kısa zamanda bu tehdit ortadan kalkar ve normal yaşantımıza geri dönebiliriz. 

Sağlıklı bir yaşam sürmenin en etkin yolu nefesi tanımak ve onu kullanmayı bilmektir. 
 
Fizyolojik cevaplar sunan nefes çalışmaları ile bedeni canlandırmak, zihni sakinleştirmek, netleştirmek, kontrol edebilmek, içsel denge ve motivasyon oluşturabilmek, bedensel enerjiyi yükseltmek mümkündür.
 
Nefes çalışmalarıyla, diyafram tam kapsamlı kullanılarak, yetersiz solunumdan kaynaklanan sorunlar ortadan kaldırılır ve hayat kalitesi arttırılarak kişi başarılı bir yaşama ulaşır.

 
Nefes yaşamın hatta varoluşun anahtarıdır.  Maddeyi bilinç ve zihinle birleştirir! Zihnin aşırı çabasından uzaklaştırıp, akışın taze enerjisinden faydalanabilinmesine olanak tanır.

 

Nefes Tekniklerinin Yararları

  • Stresi ve stresin ortaya çıkardığı olumsuz etkileri ortadan kaldırır.
  • Zihni odaklar, dikkat dağınıklığının önüne geçer.
  • Doğal olarak meditasyona hazırlar, vücudun gevşemesine yardımcı olur.
  • Chi enerjisinin, vücut etrafındaki meridyenlerden ve beden üzerindeki Chakra’lardan doğru kanaldan akması sağlanır. (Nepal'in Chi Qong Yöntemi)
  • Akciğerlerin tam kapasiteyle çalışması sağlanır (erişkin bir insan genellikle akciğer kapasitesinin %20’lik bölümünü kullanmaktadır.)
  • Vücut ağrılarının önüne geçer
  • Geçmişten getirdiğimiz duygusal ve ruhsal izleri giderir (Nefes ile Duygusal Temizlik)
  • Zayıflamaya yardımcı olur (Nefes ile Doymak)
  • Sınav stresini ortadan kaldırır (Nefes ile Sınav Stresini Durdurmak)
Nefes çalışmalarının en çarpıcı özelliği nefesin kontrol edilmesinin öğrenilmesidir. Bu sayede bedeni oluşturan sistemlerin kontrolü sağlanır. Beden ısısı, dayanıklılığı, kalp ritmi, bedensel iyileşme, zihnin kontrolüne girebilecek özelliklerden sadece bir kaçıdır. Doğru nefes ile nefsin, duyguların ve düşüncelerin ruhun ışığından beslenmesi mümkün olur. 

Nefes Teknikleri ve Nefes Çalışmaları Kursumuzu birebir özel online seanslar şeklinde yapıyoruz. Randevu almak için bizi arayınız. 

(0533 421 51 46 - 0216 363 03 35)

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!