Özel Online Pilates Derslerimizde Neler Yapıyoruz?

Dünyayı etkisi altına almış olan salgından dolayı geçici süreyle derslerimizi Online olarak birebir özel dersler şeklinde gerçekleştiriyoruz. Dileriz en kısa zamanda bu tehdit ortadan kalkar ve normal yaşantımıza geri dönebiliriz. 

Son yılların en keyifli kilo verme ve sağlık yöntemlerinden biri, kuşkusuz ki; Pilates. Zorlu olmayan hareketlerle ve günde bir saatinizi ayırarak vücudunuzu kıskanılacak bir biçimde şekle sokan Pilates, çoğu kadının gözde egzersizleri arasında yer alıyor. Vücudunuzu fit hale getirmesinin yanı sıra, sağlıklı bir yaşam biçimi kazanmanıza da olanak tanıyor. Çünkü Pilates vücudunuzu çalıştırırken, sizi fazla yağlarınızdan da kurtarıyor.

100 yıllık bir geçmişe sahip olan Pilates, Joseph Pilates tarafından geliştirildi. Çocukluğunu astım ve romatizma gibi hastalıkların pençesinde geçiren Joseph Pilates, tüm sorunlarına rağmen vücut geliştirmeye büyük ilgi duymuş, boksörlük ve koruma eğitmenliği yapmıştı. Doğuya özgü egzersizler üzerinde çalışan ve bulgularını fizyolozi ve hareket bilimleriyle birleştiren Joseph Pilates kendi adıyla anılan metodunu oluşturmuştur. Pilates’te her bir egzersizin çok kez tekrarı yerine daha az sayıda, tam, kontrol ve belirli bir biçim içinde uygulanması tercih edilir. Joseph Pilates 500 belirli egzersiz tasarladı. Ona göre zihinsel ve fiziksel sağlık birbiri için gerekliydi. Hareketler akıcıydı ve nefes, kontrol ve konsantrasyonla birleştirilmişti. Sonuç artan esneklik, güç, beden farkındalığı, enerji ve gelişmiş zihinsel donanımdı.

Pilatesin 6 prensibi

Konsantrasyon: Pilates sırasında hareketlere yoğunlaşıp, bedenin uyum içinde nasıl çalıştığına ve hangi kasların kullanılıp, hangilerinin kullanılmadığına dikkat edilir.

Kontrol: Kontrol için bedenin iyi dinlenmesi ve hareketlerin gösterildiği şekilde uygulanması, olası sakatlıkların önlenmesi için gereklidir.

Merkezleme: Pilates’te merkez, göbek, bel ve kalça çevresidir. İç organları ve omurgayı yerinde tutan kas sistemlerinin, üst bedenin dayanıklılığı ve esnemesi, uzaması sağlanır.

Akıcılık: Hareketler acele edilmeden, her noktadan sırasıyla geçerek duraksamadan yapılmalıdır.

Kesinlik: Hareketler belirsizce değil, hakkı verilerek tam yapılmalıdır. Hareket sekansları birbirleriyle uyumlu olmalıdır.

Nefes: Nefes alıp verme, panik olmadan sırtın arkasına ve altına derin nefes alıp bütün nefesi tamamıyla dışarı üflemek yoluyla olmalıdır. Böylece, nefes tamamen boşaltılıp, kan temizlenmiş olur.

Pilates çalışmalarımızı birebir özel online seanslar şeklinde veriyoruz. Randevu almak için bizi arayınız.

(0533 421 51 46 - 0216 363 03 35)

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!