Yoga İle Daha Verimli Bir Yaşam Sürebilir miyiz?

Yoga İle Daha Verimli Bir Yaşam Sürebilir miyiz?

Yoga İle Daha Verimli Bir Yaşam Sürebilir miyiz? Batı’da artık bir egzersizden çok yaşam stili haline gelen Yoga, aydınlık ve şefkatle yüklü bir yaşam sürdürmek isteyen kişileri kendine çekiyor. 2000’lerin başında tanıştığım Hatha Yoga, ilk başta zor bir yol gibi gözükmüştü gözüme. Neticede denge, güç ve es..

Yoga Vinyasa

Nefesle senkronize edilmiş hareket akışları anlamına gelen Vinyasa Yoga’da vücudumuzu hareket ettirecek ana güç Prana olacak. Tıpkı bir metronom gibi alçalıp yükseldiğimiz, dans gibi yumuşak geçişler ile vücudumuzdaki blokajları bırakmak yoluyla zihnimizi de gevşetmeyi araştıracağız. Fiziksel olarak ise ter ile toksinlerden kurtulup, vücudumu..

Yoga ve Sınav Stresi

Yoga sadece bir an yaşanan bir olgu mu? Yaşamın her anına yaymamız mümkün mü? Okul ve sınavda yaşadığımız stresi nefesimizi takip ederek, vücut farkındalığımızı geliştirerek bertaraf edebilir miyiz?  Zen felsefesine göre kendimizi sıktığımızda, enerjinin doğal şekilde işleyen akışına izin vermiyoruz. Bu tıpkı nehirde akmakta olan suyun ön..

Öfke Kontrolü (Uygulama)

Hepimiz hayatımızda kızmış, üzülmüş ve sabredemeyeceğimizi düşündüğümüz bir takım olaylarla karşılaşmışızdır. Söz konusu durumlar elbette ki kaçınılmazdır. Ama bu bizim bahsi geçen olayların etkilerinden kendimizi arındıramayacağımız anlamına gelmez. Bilakis öfke, endişe, hüzün ve hayal kırıklığı gibi sözde olumsuz etkilerle karşılaşmamız ve onları..

DAO

Tao, veya daha doğru telaffuzu ile Dao, dikkatli ve kendinden emin bir şekilde yürümek anlamına gelir. Bu yürüyüş, bir liderin aşina olmadığı yolda attığı adımların özelliklerini taşır: dikkati elden bırakmadan ve odağı hep şu anda. Fethe çıkmış bir generalin dikkat dağınıklığı nasıl elim sonuçlar doğurabilirse, aynı şekilde sıradan insan için de ş..

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!