Online Özel Yogalates Derslerimizde Ne Yapıyoruz?

Dünyayı etkisi altına almış olan salgından dolayı geçici süreyle derslerimizi Online olarak birebir özel dersler şeklinde gerçekleştiriyoruz. Dileriz en kısa zamanda bu tehdit ortadan kalkar ve normal yaşantımıza geri dönebiliriz. 

Yogalates, Yoga Asanaları ve Pilates hareketlerinin birleşimidir. Pilatesin omurga ve karın merkezli hareketleri ile sıkı calışırken, Yoganın denge ve nefes merkezli asanaları ile hayattın yoğun temposundan uzaklaşarak sıkı ve fit bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak şifalı egzesizlerimizden biridir.

Yoga çok eski zamanlara dayanan Hint kökenli bir öğreti iken, Pilatesin geçmişi çok daha yakındır. Yogalates, bu iki sağlıklı öğretiyi tek bir potada eriten özel bir çalışma biçimidir. Vücudu hem zihinsel hem de fiziksel olarak zinde tutmasının yanında, vücudun enerji akışını düzenlemesi bakımından da oldukça önemlidir. Yogalates ile birlikte, doğru nefes alış teknikleri sayesinde vücuda giren oksijeni artırabilir ve bu sayede metabolizmanızı zorlamadan çalıştırmış olursunuz. Yogalates ayrıca, vücudun sıkılaşmasını ve fit bir görünümde kalmasını sağlar. Yogalates henüz 2000’li yılların başında ortaya çıkmış bir öğreti olarak kabul edilebilir. En basit anlamda Pilates’in kaslar üzerinde,  Yoga’nın da denge üzerine odaklanmasının harmanlanmış hali denilebilir. Yogalates ile birlikte birleşen bu iki ana öge sayesinde vücudu kontrol etmek ve dengeyi sağlamak mümkün olur.

Yogalates’in Faydaları

İskelet sistemini güçlendirir, hareket bozukluklarını önler,

Mental olarak vücudu zinde tutar, hastalıklara karşı zihinsel direnç oluşturur,

Doğru nefes almayı öğretir ve enerji akışını düzenler,

Koordinasyonun gelişmesini sağlar,

Boyun, sırt ve kas ağrılarını azaltır,

Metabolizmayı kuvvetlendirir,

Karın, kalça, bacaklar hedeflendiğinde sağlıklı kilo vermeyi sağlar.

OnlineYogalates çalışmalarımızı birebir özel online seanslar şeklinde veriyoruz. Randevu almak için bizi arayınız.

(0533 421 51 46 - 0216 363 03 35)

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!